"MY HEART IS BEATING FOR FREEDOM" SAID TO KDC.
search
  • Home
  • Blog
  • Windows 10: Yayınlanma tarihi, fiyatı, haberleri ve özellikleri

Windows 10: Yayınlanma tarihi, fiyatı, haberleri ve özellikleri

Windows’un geleceği Temmuz 29 geliyor.

 

Resmi olarak açıklanan haberde windows 10 temmuz 29’unda windows 7  ve 8.1 kullanıcılarına 1 yıllık güncelleme seneçekli çıkacak.  Microsoft’un son sistemi ön siparişene  bir kaç gün içerisinde başlanacak ve başlandığında 190 farklı markette yayınlanacak.

Microsoft Windows 8 , Windows 8.1 ile bugüne kadar – tamamen başarılı olmasada – tüm iş istasyonları ve yüksek seviye oyun sistemleri ile ve dokunmatik sistemler üzerinde tam bir başarı gösterememişti.

Kasamım 2014 yılında Microsoft windows 10 ün önündeki perdeleri kaldırdığında çok açıkca, PC, tablet ve telefonlar için özel olarak düzenlenmiş bir windowsla karşılacağımızı gördük. Windows 9 ismini tamamiyle atlanmasının üzerine  sonbahar döneminde yeni küçük parlak sistemi olan Windows Technical Preview (WTP) sundu.Windows 10 release date news and features

Bu yeni sistemi  Microsoft’un Windows Insider Program‘ı içerisinde yer alarak deneyebilirsiniz.(May 2015 itibariyle 4 milyon kullanıcı). Erişim için Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak. Akılda bulunmalıdırli bu sistem daha beta aşamasında olup, hatalar ile karşılaşabilirisiniz. Daha çok şeyler değişecek.

Cinli bir websitesi olan ITHome’dan sızan son bilgilere göre, WTP preview build ile birikte eskimiz internet explorer üzerine sünger çeken we firmanın yeni web browser’ı olan Project Spartan’da dahil edilmiş.

Ayrıca geçen hafta gelen haberlere göre Microsoft’un doğrulamasıyla windows 8 ve 8.1 kullanıcılarına güncelleme seçeneği sunulacak, Ancak bu güncelleme tabiki ücretsiz olamayacak(1 yıllık deneme sürümü hariç). Ayrıca Microsoft orjinal olmayan sistemler için sisteme tuzaklar kurduklarını açıkladı.

Kısaca hatırlayacak olursak

  • Nedir? Tamalamlamış windows güncellemesi
  • Ne zaman? Temmuz 29
  • Ne Kadar? Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına 1 yıllık bedava.

 

Ne kadar’a mal olacak?

Myerson’ın duyurduğuna göre Windows 10, 7  ve 8.1 kullanıclarına ilk yıl ücretsiz olacak. Ancak daha eski sistem kullanıcılar için fiyat ile ilgili tek bir kelime edilmedi. Microsoft bir süre önce son windows sürümlerinin  doğrudan windows 10’a güncelleyebileceğini duyurdu.

Microsoft’un baş blogger’ı Brandon LeBlanc ayrıca windows 10 sistemlerine güncelleme  ile geçenlerin güvenlik ve sınırsız güncelleme alacaklarını doğruladı.

 

Nasıl indirebilirim?

ZDNet ve Windows blog’da Myce’a windows 10 araştırmalarından dolayı teşekkür etmeliyiz ki duyguma göre, öğrendik ki– windows 7 ve 8.1 kullanıcıları– window 10 sistemlerine geçişi sistem güncellemeleri ile aynı şekilde olacak.

Son güncellemeleri ise windows Update tool aracılıği ile denetim masası üzerinden kolayca yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts