"MY HEART IS BEATING FOR FREEDOM" SAID TO KDC.
search
  • Home
  • Blog
  • Samsung bizi gizli gizli dinliyor mu?

Samsung bizi gizli gizli dinliyor mu?

Arkadaşlar an ihtibariyle karşılaşmış bulunmaktayım. Arkadaşlar  yapmayın o bataryanın arkasında bulunan ve aşağıdaki videoda amcanın göstermiş olduğu parçanın ses kayıt çihazı veya dinleme cihazı olmasına imkan yok.

Bir ikincisi bu parça Nokianin 2004’te piyasaya sürmiş olduğu NFC teknolojisidir. Anlayacağınız hani o sizin otobüslere binerken bastırdığınız kartlarınız var ya aynı mantık…  Hatta ve hatta bu teknoloji ile telefonunuzu kablosuz olarak şarj etmeniz bile mümkün!.

“NFC’nin ödemeler dışında konum bazlı hizmetlerden bilet ve toplu taşımaya birçok endüstriye ulaşma potansiyeli mevcut. NFC, satın aldığımız bir ürün için ödeme yapmamızı sağlayabilir, kapıları açabilir, kişisel kimlik kartımız yerine geçebilir veya taşımada sanal bilet görevini görebilir. Anahtarlara, cüzdanlara, cebinizde ağırlık yapan her şeye güle güle demeye hazırlanın.”

Tabi ki, teknolojinin günlük kullanıma geçmeden önce altyapının sağlamlaşması ve güvenlik sorunlarının giderilmesi gibi üzerinde çalışılması gereken bazı noktalar var.

Kullanım sebeplerine göre değişik uygulamara hizmet verebilen bir teknolojidir ancak dinleme cihazı olarak kullanılması imkansızdır. Elektronikçi arkadaşlardan lütfen rica ediyorum durumu izah ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts