"MY HEART IS BEATING FOR FREEDOM" SAID TO KDC.
search
  • Home
  • Blog
  • Pilot Tercüme & Konferans Çevirmenliği

Pilot Tercüme & Konferans Çevirmenliği

Merhaba arkadaşlar Çek Cumhuriyetinden vize almak için gerekli olan işlemlerden birisini detaylandıracağız bugün. Aslında anlatılacak pek bir şey yok erasmus öğrencilerinin vize çıkartması için iki belgeyi çekçeye çevirtmek gerekiyor. Bu belgeler;

  • Finansal belge
  • Apostilli sabıka kaydı

Bu iki belgenin çevirisi ve noter onayı vize işlemleri arasında en fazla para harcadığımız bölüm aslında. İnternet’te gezinirken dikkatimi çekmişti ortada onaylanmayan belgeler eksik bilgi içeren belgenin çevirisi sonucunda fazladan para harcayan arkadaşlarımız var. Bu sebeple işim garanti olsun diye ben büyükelçilik ile iletişime geçtip onların kabul edeceği çeviri firmasının bilgilerini istedim. Diğer arkadaşlardan duyduğum kadarıyla yaşadıkları sorunları  bu firmada yaşamadığımdan size tavsiye olarak bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Pilot Tercüme & Konferans Çevirmenliği

Bestekar Sokak 36/10 Kavaklıdere Ankara

Sertan Ceylan: 0532 205 46 11 – [email protected]

www.pilotceviri.com

Bilgileri yukarıda yazılı firma ile cep telefonu aracılığıyla iletişime geçip daha sonra tercüme ettirmeniz gereken belgeleri taratıp e-posta ile gönderiyorsunuz. Hepsi bu kadar randevunuz olduğu gün veya belirttiğiniz gün noter tarafından onaylanmış şekilde firmadan alıyorsunuz. Bence burası önemli çünkü noterde sıra beklemek yok, notere gitme zahmeti yok ayrıca tercüme edilecek belgelerin asıllarını götürmek zorunda da kalmıyorsunuz. Unutma durumunda hiçbir problem yaşamazsınız çünkü elçilikte bu belgelerin asıllarını teslim etmiyorsunuz.

Fiyatlara gelecek olursak benden belge başı tercüme 35 tl olmak üzere toplam 2 belgemin çeviri ve noter işlemi 230 TL acaba noter parası deyip kendine alıyor mu diye merak etmeyin belgeyi teslim alırken adınıza kesilmiş noter makbuzunuzu da size teslim ediyor.

Fazla reklam koktu biliyorum ama işinizi gerçekten kolaylaştıran güler yüzlü bir kişiyle muhatap olmayı bence sizde istersiniz. Nasıl ulaşacağız bu adrese derseniz Kızılay meydanından 15 dk yürüyerek kısa sürede geze geze veya taksiyle 5-10 TL gitmeniz mümkün yürüyüş yolunu aşağıda haritada gösterdim.

Pilot Tercüme Birosu Yol Tarifi

Pilot Tercüme Birosu Yol Tarifi

Tercih size kalmış ben tecrübelerimi aktarıyorum size de uygun gelirse bu firmayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Başka bir tecrübe yazısında görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts