"MY HEART IS BEATING FOR FREEDOM" SAID TO KDC.
search

Office 2016 Deneme Sürümü

Mayıs ilk haftasında Microsoft Office 2016’yı duyurdu ve 180 günlük deneme sürümünü microsof’un sitesinden indirebilirsiniz. bu yazıda ise genel bir ön izleme yapacağız. Ancak office 2016’yı sanal makinalar üzerinde deneyemediğinizi belirtmek isterim tam sürümün çıkışı ise 2015 yaz aylarına kalmış durumda.

Office 2016’da ne var

Aklınızda bulunsun bu bir deneme sürümü gördüğünüz şeyler tam sürümde değişmiş olabilir ayrıca bir çok hata ile karşılaşabilirsiniz.

1officewikipedia.png

Uygulama Sekmesi

Sayfanın yukarısında her  biri farklı renklerle ayırılmış uygulama menüsü mevcuttur. Word Mavi, Excel Yeşil gibi. 2010 ve office 365 karışımı gibi bileş olmuş açıkcası. Güzel yanı Wikipedia aracı gelmiş çalıştığınız dosyaya wikipediyadan veri çekebiliyorsunuz.

Dosya Menüsü

Dosya menüsü aynı gibi dursada biraz daha genişlemiş bir vaziyette. Yine OneDrive ile eşleşmiş durumda ancak yanına saat ve tarih damgası gelmiş. Kayıt etme bölümünde farklı kaydet sola taşınmış.

2officesearch.png

Seçenekler Menüsü

Seçenekler menüsünde ise daha fazla tema ve renk düzenler gelmiş. Bu seçenekler arasında beyazı seçerseniz daha çok office 2003’e benzemekte bu sebeple eski tarzı özleyenlere güzel bir çözüm. Bunun dışında tamamiyle aynı kalmış.

Excel 2016

Excelde ise hücre stilleri ayrık aşı açılan bir menü ile geliyor. Başlıklar halinde kategorize edilmiş olması ise daha bir güzel olmuş.  Ancak veri bölmesinin düğmelerinin boyu küçülmüş. Bunun sebebi ise veri modellemesi ve yayın bölümlerinin gelmesi. Son olarakta yeni bir arama düzeneği gelmiş.

3officeexcel.png

Office 2016’nın geleceği

2015 yapımı için konferansları boyunca, Microsoft 2016’yı 3. kişi yazılımlarına uygunluğuyla dile getirip durdu. SAP sunucularıyla bağlantısı Autlook ve Takvim uygulamalarının bildirimlerinin birleşmesi gibi. Ancak bahsedilen bu özellikle bu deneme sürümünde görünmüyor. En azından güncelleme gelene kadar. Bu arada Microsoft 2016’nın çıkışı için kesin bir tarih vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts