"MY HEART IS BEATING FOR FREEDOM" SAID TO KDC.
search

AutoCad 2014 Hatası

Merhaba arkadaşlar

AutoCad 2014 programını yükledikten sonra istemsiz bir şekilde sistem kurtarma yapmak zorunda kalmıştım. Tekrar programı kurduğumda ise “”A display driver file (.HDI) is missing or has been corrupted. The program will be closed.” Yani Eran sürücüsü olan .HDI dosyasının eksik veya bozulmuş olabileceği uyarısını aldım. Ekran kartımı güncelledim. AutoDesk forumlarında araştırdım ancak nafile. Tekrar yükledim tamir etmeyi denedim işin içinden çıkamamıştım.

Bu adreste bu dosyanın yükleme sırasında İnternetten otomatik olarak çekildiğini ve yüklerken güvenlik duvarına takıldığını öğrendim. Güvenlik duvarını kapatıp yeniden yükledim. Sorun çözüldü ancak daha sonradan öğrendim ki çok daha basit bir yöntem varmış.

 

Kısa yoluna sağ tıklayıp özelliklerden program yolunun sonuna /nohardware ibaresi eklemeniz yeterli.

 

 

Comments:

Malesef Performansı düşürmeden problemin çözümünü bulamadım. Bi yerde okuğuma göre yeni bir yükleme dosyası ile deneyin diyor ancak onu indirecek vakti henüz bulamadım
z

bende autocad 2014 var bir çizim yapıp kaydettikten sonra .hdi missing hatası veriyor. Normal program açılırken öyle bir hata vermiyor.Acil olarak yardım edebilirseniz sevinirim …

Dosyayı kaydediyor mu peki? Yukarıda bahsettiğim kısayol dosyasına /nohardware uzantısını ekleyip autocad’i öyle açıp cizim yapmayı deneyin o zaman problem olmayacaktır. Ancak sadece autocad’i o hazırladığınız kısa yok üzerinden açarsanız sorunsuz çalışır bilginize

Mustafa Bey, çok açıklayıcı ve yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim şahsım adına. Diğer çözümleri uygulamadım, internette bu çözüm gözüme ilişti öncelikle. Biraz kasıyor gibi sanki. Ciddi bir performans kaybı mı bahsettiğiniz acaba? Çünkü daha hızlı çalışma olacaksa diğer çözümlere yönelelim veya zaten işlerim biraz kolaylayınca ben deneyip farkı haber ederim bu blog üzerinden.

Eğer kısayol ile problemi aşmaya çalışırsanız. Program donanımsal olarak destek görmeyeceği için ciddi bir performans kaybı yaşayabilirsiniz. Tabi bu sizin sahip olduğunuz ekran kartı ile de ilgili örneğin benim kullandığım bilgisayarda SLI destekli 2 adet GT 650M ekran kartım var. Düşününki programı bu ekran kartlarının desteği olmadan çalıştırıyorum. Diğer Programlara nazaran AutoCad benim için pentium II de çalıştırıyormuşum gibi geliyor. Şuan için araştırmaya vakit bulamadığım için o şekilde duruyor. Eğer bir çözüm yolu bulup haber verebilirseniz çok memun olurum.

ben autocad 2014 kurdum sorunsuz çalışıyo ama 1 ay süeli olarak. aktif hale getirmek için kurulum videosundaki her adımı yaptım ama hata veriyo. yani ‘ make sure you can write to current directory yazıyo bide could not debug privilege ! are you admin yazıyo. rica etsem yardımcı olurmusunuz?

Dediğiniz gibi adımları uyguladım. benim kısayol da /nohardware yazıyormuş zaten ama hala aynı hatayı alıyorum

hocam merhaba bende aynı sorun var bende sag tıklayıp özellikler dedigim “C:Program FilesAutodeskAutoCAD 2014acad.exe” /product ACAD /language “en-US” cıkıyor allah rızası için bana yardım edin mustafa hocam

hocam benim AutoCAD 2014 silmek zorunda kaldım sonra aynı öğrenci üyeliğimden setup indirdim , kurarken programı yüklü gösteriyo ama yok yani bilgisayarda program. Heryerden sildim ama yinede olmuyo..ne yapsam?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Related Posts